kmk11Pesimista stojí v daždi, optimista sa sprchuje pod oblakom

Dokedy ešte?

Publikované 04.07.2018 v 21:54 v kategórii Družina, prečítané: 4x

Tichá voda je tichou vodou iba do momentu, kým sa jej do rúk nedostanú karty.

Vtedy sa totižto všetky pomyselné hrádze pretrhnú a z nej sa valí hromženie, nadávky alebo divoké výskanie škodoradosti ako záplavová voda.

Už som kdesi spomínala, že keď ku mne prišla, takmer vôbec nerozprávala. Minulý školský rok u mňa končila jej sestra, a tak mi v pamäti opäť ožili rodinné vzorce správania z niekdajších čias (lebo gény nezaprieš) a ja som brala svoje ničím nepotvrdené "obavy" s rezervou. Ale po pár dňoch som predsa len pre istotu zašla za jej triednou učiteľkou po informáciu, či sa aspoň v škole prejaví pár slovami. Ubezpečila ma, vraj áno.

Tým, že mi v skupine žalostne chýbajú dievčatá na vyváženie pohlaví (ktosi múdry a vnímavý kedysi odpozoroval, že keď sa rodí viac chlapcov, neveští to nič dobrého do budúcnosti) a tie, čo mám, ku nej (alebo ona ku nim) vôbec nepasujú, bolo ťažké niečim ju zaujať, do niečoho ju zapojiť.

Všetká moja snaha stroskotala na jej zápornom pokrútení hlávkou. Aj tvrdohlavý osol je oproti nej spolupracujúcim tvorom. Pretromfne ich iba jej sestra. Na druhej strane obe, čo sa týka školských povinností, sú/boli najspoľahlivejším členom skupiny. Ak iní zatĺkajú úlohy, viem, na koho sa obrátiť, aby som sa dozvedela pravdu.

Ale ako vravím, v začleňovaní sa do kolektívu je na tom Tichá voda o čosi lepšie než staršia sestra, ktorá ako prvé dieťa v rodine testovala novoty z "pool position". Tichá voda už mnohé odpozorovala od nej. A preto sa pri aktivitách spolužiakov zúčastňovala aspoň tým sledovaním. Bez aktívnej účasti.

A potom sme objavili KARTY. Predpokladám, že sa do obehu dostali úplne náhodne. Keď som sa ju zasa raz snažila niečim zaujať.

A zrazu predo mnou odkryla úplne novú tvár. Hľadela som na ňu nechápavo. So sklapnutou sánkou a úsmevom na perách zároveň. Z najmenšieho dievčatka v skupine sa zrazu vykľulo čosi neznáme.
Pokračovanie tu.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?