kmk11Pesimista stojí v daždi, optimista sa sprchuje pod oblakom

Keď vtáčka lapajú,...

Publikované 21.05.2018 v 10:32 v kategórii Iné, prečítané: 18x

Predstavte si, že pracujete z domu, máte viac voľného času pre seba, trávite viacej času s rodinou a priateľmi. Nemáte nad sebou žiadneho šéfa, sami si určujete svoj pracovný čas, pracujete kedy chcete, koľko chcete a kdekoľvek chcete a pritom vidíte ako Váš príjem rastie.


Tak táto "lákavá" návnada pre neskúsených, nenápadne vložená pod jednu otázku ohľadne podnikania na známom fóre, kde práve neskúsené mamičky hľadajú akékoľvek finančné prilepšenie popri materskej, ma pobavila a som si istá, že i každého, kto sa aspoň raz v živote pokúsil zarábať sám na seba.

Asi nebudem príliš ďaleko od pravdy, keď tvrdím, že za podobnými ponukami sa skrýva neslávny systém pyramíd, kde zarábate predovšetkým do vrecka tretieho.

Keď som v poslednom zamestnaní so zadosťučinením položila šéfke výpoveď na stôl, bolo mi viac než jasné, že na moje špeciálne "podmienky" sa bude iba ťažko hľadať nejaké (predovšetkým časovo) vyhovujúce zamestnanie. No v danom momente mi to bolo úplne jedno. Nasadala som do auta, psychicky odľahčená ráznym zavŕšením svojho niekoľkotýždňového rozhodovania.

Konečne! Ešte stále ma hrial príjemný pocit z prekvapeného výrazu nadriadenej, ktorá práve onemela, a z rádia sa vzápätí ako na povel (povel odniekiaľ zhora) spustila relácia s jednou známou nemeckou poradkyňou v oblasti hľadania vhodného povolania na mieru. Príbehy jej klientov ma za tých dvadsať minút jazdy stihli nabiť toľkou pozitívnou energiou, že som bola zrazu skalopevne presvedčená - ja sa pustím do podnikania! Aj napriek tomu, že pri spomínanej téme sa muž už dávnejšie staval na zadné. A spomínal čosi cez mŕtvolu ... svoju vlastnú.

V prvom rade bolo dôležité rozhodnúť sa, v čom vlastne chcem podnikať a stanoviť si isté priority a taktiku, akou to správne naservírujem hlave rodiny. Niekdajšiu mladícku nerozvážnosť nahradili skúsenosti z predošlých zamestnaní. Našťastie. Pretože mi dosť pomohli v nasledujúcom rozhodovaní. Bola som si plne vedomá toho, že v cudzine, kde sa kedysi neuznávali naše socialistické diplomy, stojím na štartovej čiare s nie práve najlepšími kartami. Na druhej strane som si navrávala, že odvážnemu šťastie praje.


(to be continue)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?