kmk11Pesimista stojí v daždi, optimista sa sprchuje pod oblakom

Posledný

Publikované 11.07.2018 v 10:36 v kategórii Michael, prečítané: 4x

Dostať miesto v jasličkách, v škôlke či družine sa počíta minimálne v Mníchove za zázrak. Presne tak to dnes opísala na rozlúčke so škôlkou aj jedna z nás mám predškolákov počas slávnostného príhovoru.
Pred tromi rokmi dostala ústnu odpoveď z jednej susednej škôlky - nepoberáte príspevok pre slabo zarábajúcich a, bohužiaľ, i všetky štyri deti máte od jedného muža, takže vám nemôžeme prisľúbiť miesto...
Obehať škôlky si pred štyrmi rokmi vzal za svoju výsostnú úlohu MM, bo ja som si niečo podobné vyskúšala pri hľadaní jasiel. Prihlásil nášho vtedy 2 a trištvrte ročného syna do cca. 15 MŠ. Mali sme zlé karty hneď od začiatku. Michael sa nenarodil do byrokraticky správneho dátumu. Všetky deti od 31.10. idú automaticky na čakaciu listinu, čo v preklade znamená: bez šance na miesto.
Jedného dňa prišiel domov a s nadšením rozprával o zážitku v jednom zo spomínaných zariadení. Ten pozitívny pocit u neho pretrval do konca podávania prihlášok.
V prvom kole sme dostali záporne odpovede až z 15 MŠ. Stopercentný zásah. Bingo. Nejaké vnuknutie z hora prinútilo MM sadnúť si ku stolu a napísať jediný list . Do škôlky, ktorá ho najviac očarila.
Pokračovanie tu.

Týmto príspevkom sa odoberám nadobro na nový blog. Ešte poprenášam staršie veci a nové budem písať už iba pomedzi ne.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?